kovo 04, 2009

Belle Doria

‚Belle Doria‘- Gallica / Provins ( Bred by Louis-Joseph-Ghislain Parmentier before 1847) Belgium.
Aukštis 1,5-2 m. Krūmas tankus. Šakos plonos linkstančios į šonus reikia atramos. Lapai matiniai šviesiai žalios spalvos. Lapų forma įdomi, kažkuo primena klevo lapus, lapukai smailėjantys ilgi. Žiedai sodriai rausvi su tamsesnėmis raudonomis dėmėmis. Pilnaviduriai, apvalūs vidutinio dydžio, kai pilnai išsiskleidžia matosi viduriukas. Pirmas žydėjimas trunka 4-6 savaites po pertraukos žydi pakartotinai, bet labai negausiai. Gallicoms pakartotinis žydėjimas lyg ir nebūdingas tai, kad ji žydėjo pakartotinai mane nustebino. Kvepia saldžiai maloniai.
Rožė pilnai suauga ir pasiekia 1,5-2m aukštį į trečius, ketvirtus metus. Rudenį šios grupės rožių negeniu, lapų neskabau, apkaupiu durpėmis ir viskas. Pavasarį kai išeina iš žemės pašalas nuimu durpes ir apžiūriu augalą. Išgenim tik negyvas ir apšalusias šakas, patrešiu kompleksinėmis trąšomis.

Gallica grupės rožes stipriau geniu tik į ketvirtus metus, ir tai darau po pirmojo žydėjimo liepos mėnesio pabaigoje. Išgeniu labai plonas šakas, pakoreguoju krūmo formą, viršūnes patrumpinu (jei to reikia) šonines šakas, iškerpu į krūmo vidų augančias šakas. Per visą augimo laikotarpį sirgo tik miltlige labai negausiai, laiku nupurškus liga daugiau nesiplėtė.

Graži ir verta dėmesio rožė ‚Belle Doria‘ :)

Komentarų nėra: